Pacjenci stosujący Valuherb pytali o:

Czy w czasie stosowania leku Valuherb mogą pojawić się działania niepożądane?

Valuherb może powodować działania niepożądane. Działania niepożądane związane są z nadużywaniem stosowanie preparatu – może wystąpić ból głowy oraz nadmierna senność. Jeżeli podczas stosowania preparatu pojawiły się inne działania niepożądane, należy powiadomić o tym lekarza.

Czy od leku Valuherb można się uzależnić?

Nadużywanie leku Valuherb może wywoływać nadmierną senność. Nie ma informacji o osobach uzależnionych od leku Valuherb. Jeśli objawy nie ustąpią po 4 tygodniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Czy przyjmując Valuherb można prowadzić samochód?

Lek Valuherb może powodować senność. Z tego powodu nie zaleca się obsługi pojazdów mechanicznych (prowadzenia samochodu) przez 2 godziny od przyjęcia leku. Osoby stosujące pełną kurację lekiem Valuherb (3 razy dziennie 2 kapsułki) powinny zrezygnować z prowadzenia i obsługi pojazdów i innych urządzeń mechanicznych.

Czy można stosować lek Valuherb jeżeli stosuje się inne leki?

Dotychczas nie stwierdzono interakcji pomiędzy lekiem Valuherb z innymi lekami.  W przypadku przyjmowania innych leków ułatwiających zasypianie lub nasennych, powinno się skonsultować przyjmowanie leku Valuherb z lekarzem lub farmaceutą.

Co zrobić jeżeli zażyję większą dawkę leku Valuherb?

Przyjęcie zbyt dużej dawki leku Valuherb niż dawka zalecana może skutkować bólem głowy i nadmierną sennością. W przypadku przyjęcia znacząco większej dawki leku, może dojść do zaburzenia rytmu serca w postaci arytmii i spowolnienia rytmu. Pierwsza pomoc w takiej sytuacji polega na sprowokowaniu wymiotów, podaniu węgla leczniczego w dużej dawce (nawet do 4 g jednorazowo na osobę dorosłą) i udaniu się do lekarza.

Czy Valuherb to lek homeopatyczny?

Nie, Valuherb nie jest lekiem homeopatycznym. Valuherb to lek ziołowy.

Czy Valuherb to lek na bezsenność?

Wskazaniem do stosowania leku Valuherb są między innymi  problemy z zasypianiem.

Pacjenci stosujący Urosept pytali o:

Czy Urosept to lek dla dzieci?

Urosept to lek przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Nie powinien być podawany dzieciom poniżej 12 lat, ze względu na brak danych o bezpieczeństwie stosowania tego leku u dzieci.

Czy Urosept można stosować na zapalenie pęcherza moczowego?

Wskazaniem do stosowania leku Urosept są zakażenia układu moczowego. Urosept może być w związku z tym stosowany pomocniczo w przypadku zapalenia pęcherza.

Czy można stosować Urosept w ciąży?

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo, lek nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.

Czytaj więcej...

Pacjenci stosujący Sylivit 80 pytali o:

Czy Sylivit 80 pomoże na problemy z wątrobą?

Sylivit 80 to lek stosowany tradycyjnie zarówno w problemach z wątrobą,  takich jak wzdęcia i odbijanie, po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów, jak i regeneracji wątroby. Ponadto lek wykazuje działanie ochronne na wątrobę.

Czy Sylivit 80 to lek osłonowy na wątrobę?

Sylimaryna zawarta w ostropeście plamistym działa ochronnie na wątrobę.

Czy Sylivit 80 to bezpieczny lek na wątrobę?

Stosowanie leku Sylivit 80 oparte jest na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Dotychczas przeprowadzone badania wykazują, że sylimaryna to substancja nietoksyczna dla człowieka. Preparat może być stosowany nawet w kuracjach długotrwałych – sześciomiesięcznych.

Czytaj więcej...

Pacjenci stosujący Sylivit 150 pytali o:

Czy Sylivit 150 pomoże na problemy z wątrobą?

Sylivit 150 to lek stosowany tradycyjnie zarówno w problemach z wątrobą, takich jak wzdęcia i odbijanie, po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów, jak i regeneracji wątroby. Ponadto lek wykazuje działanie ochronne na wątrobę.

Czy Sylivit 150 to lek osłonowy na wątrobę?

Sylimaryna zawarta w ostropeście plamistym działa ochronnie na wątrobę.

Czy Sylivit 150 to bezpieczny lek na wątrobę?

Stosowanie leku Sylivit 150 oparte jest na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Dotychczas przeprowadzone badania wykazują, że sylimaryna to substancja nietoksyczna dla człowieka. Preparat może być stosowany nawet w kuracjach długotrwałych – sześciomiesięcznych.

Czytaj więcej...

Pacjenci stosujący Sylivit pytali o:

Czy Sylivit pomoże na problemy z wątrobą?

Sylivit to lek stosowany tradycyjnie zarówno w problemach z wątrobą, po spożyciu ciężkostrawnych posiłków, we wzdęciach i odbijaniu, jak i regeneracji wątroby. Ponadto lek wykazuje działanie ochronne na wątrobę.

Czy Sylivit to lek osłonowy na wątrobę?

Sylimaryna zawarta w ostropeście plamistym działa ochronnie na wątrobę.

Czy Sylivit to bezpieczny lek na wątrobę?

Stosowanie leku Sylivit oparte jest na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Dotychczas przeprowadzone badania wykazują, że sylimaryna to substancja nietoksyczna dla człowieka. Podczas stosowania może wystąpić łagodne działanie przeczyszczające oraz inne przejściowe, łagodne zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Częstotliwość występowania tych objawów nie została określona.

Czytaj więcej...