Flexiderm – w terapii łuszczycy i atopowego zapalenia skóry

flexiderm krem a

Z przyjemnością informujemy, że przeprowadzono nowatorskie badania nad wpływem kremu pielęgnacyjnego Flexiderm® na skórę łuszczycową, atopową oraz bardzo suchą i wrażliwą. Potwierdziły one wysoką skuteczność preparatu w łagodzeniu dolegliwości związanych z tymi problemami.

Pionierskie badania nad wpływem Flexidermu® na skórę łuszczycową przeprowadzono w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, natomiast badania nad wpływem kremu na skórę atopową i bardzo suchą w Centrum Medycznym „DERMED” w Łodzi oraz w Specjalistycznym Laboratorium Badawczym „ITA–TEST” w Warszawie.

U osób chorych na łuszczycę i AZS, skóra bardzo często jest nadmiernie sucha i pozbawiona prawidłowej bariery ochronnej, dlatego konieczne jest jej nawilżanie i natłuszczanie. Flexiderm® jako jedyny spośród kosmetyków emolientowych zawiera kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy, wysokiej jakości składnik o właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych.

Unikatowe na polskim rynku połączenie kompleksu sylimarynowo-fosfolipidowego ze składnikami barierotwórczymi stanowi doskonały środek chroniący przed wysuszaniem pielęgnowanej powierzchni ciała, zarówno w przebiegu łuszczycy, jak i atopowego zapalenia skóry.

Krem Flexiderm® może być polecany jako uzupełnienie zalecanej w wyżej wymienionych schorzeniach terapii sterydowej. Posiadając właściwości emoliencyjne nie tylko optymalizuje wyniki leczenia, przyspieszając poprawę i wydłużając okresy remisji, ale także zmniejsza skutki uboczne częstego stosowania miejscowego steroidów.

Badanie wpływu kremu Flexiderm® na skórę z łuszczycą plackowatą wskazuje, że stosowanie emolientu zawierającego sylimarynę o dodatkowych właściwościach przeciwrodnikowych jest szczególnie przydatne we wspomaganiu terapii łuszczycy z wykorzystaniem promieniowania ultrafioletowego.

W badaniu skuteczności pielęgnacji skóry atopowej wykazano właściwości przeciwzapalne i przeciwświądowe. Pacjenci poddani badaniu potwierdzili skuteczność preparatu w łagodzeniu podrażnień, likwidowaniu szorstkości i regulowaniu procesu złuszczania warstwy rogowej naskórka. Ponadto zaobserwowano intensywne działanie pielęgnujące i regenerujące oraz łagodzenie uczucia napięcia i pieczenia skóry.

Konferencje naukowe

14 lutego 2015 r. rozpoczęliśmy cykl szesnastu konferencji „Dermatologia 2015. Standardy postępowania, najnowsze doniesienia”, skierowanych głównie do lekarzy dermatologów i lekarzy rodzinnych. Odbywają się one w największych miastach na terenie całej Polski.

Na konferencjach tych, goszczących wybitnych specjalistów i profesorów dermatologii, prezentowane są m.in. badania skuteczności kremu Flexiderm® we wspomaganiu terapii łuszczycy i atopowego zapalenia skóry.

Zapraszamy na stronę produktową:

 flexiderm