Nowe zioła do zaparzania TYLKO NATURA - Kora dębu oraz Len zwyczajny

nakładka-633x460-2xpackshot

 

Mając na uwadze potrzeby osób ceniących sobie wysokiej jakości produkty ziołowe, poszerzyliśmy naszą ofertę ziół do zaparzania. Wśród nowości można znaleźć: Korę dębu oraz Len zwyczajny. Pierwsza z nich posiada bardzo szeroki wachlarz dobroczynnych właściwości dla organizmu – od wsparcia w problemach z błonami śluzowymi, aż po pielęgnację włosów. Druga z nowości – siemię lniane – działa zbawiennie na układ trawienny, ale pomocna jest także w łagodzeniu bólu gardła.

 

Kora dębu to źródło wielu cennych substancji dla organizmu. Substancje te znajdują się przede wszystkim w garbnikach kory. Płukanie ciemnych włosów naparem z kory dębu wzmacnia je i ułatwia pielęgnację, a dodatkowo przyciemnia siwiznę i zatrzymuje kolor. Kora dębu zawiera również flawonoidy – to substancje, które działają przeciwzapalnie i pomagają zachować młody wygląd skóry. W związku z tym zaleca się przemywanie ran, niewielkich wyprysków czy oparzeń wystudzonym naparem z kory oraz płukanie gardła.
Dzięki zawartości garbników o właściwościach ściągających poleca się kąpiele z dodatkiem wywaru z kory dębu w problemach skórnych, przy nadmiernej potliwości. Tak zwane „nasiadówki" z kory dębu są pomocne w walce z hemoroidami odbytu.

Zobacz nasz nowy produkt Kora dębu >>

Len zwyczajny, znany również jako siemię lniane, nie tylko przeciwdziała zaparciom i wspomaga odchudzanie. Spożywanie naparu z siemienia lnianego polecane jest szczególnie osobom cierpiącym z powodu problemów żołądka i dwunastnicy, ponieważ len, dzięki zawartości związków śluzowych w nasionach, powleka błony śluzowe żołądka osłaniając je przed niekorzystnym działaniem kwasów trawiennych.

Siemię lniane zawiera lignany – są to naturalne związki roślinne, które należą do grupy fitoestrogenów, czyli związków organicznych zawartych w roślinach, działających w naszym organizmie podobnie do estrogenów. Zawarty w lnie zwyczajnym błonnik ułatwia trawienie i poprawia perystaltykę jelit. Poprzez regularne picie naparów z siemienia lnianego możemy pozbyć się dokuczliwego problemu zaparć.
Wspomniany wcześniej śluz, zawarty w nasionach lnu, pomaga w kaszlu czy dokuczliwej chrypce. Picie naparu z lnu zwyczajnego łagodzi podrażnienia, hamuje odruch kaszlu suchego.

Zobacz nasz nowy produkt Len zwyczajny >>