Bóle mięśni i stawów

Neo-Capsiderm®

Neo-Capsiderm®

  Substancja czynna: 100 g maści zawiera: Nonivamidum - 0,05 g, Camphora...

czytaj całość

NeoCapsiderm® maść

NeoCapsiderm® maść

Zastosowanie do masażu i rozgrzewających terapii manualnych w rozgrzewaniu mięśni przed wysiłkiem...

czytaj całość

Reumaherb®

Reumaherb®

Substancja czynna: 100 mg wyciągu złożonego z korzenia diabelskiego pazura, ziela...

czytaj całość

Co można zrobić, żeby bolące stawy nie popsuły nam urlopu na narciarskim stoku?

W tym roku prawdziwa zima, taka ze śniegiem i mrozem zawitała do nas znacznie później, niż zazwyczaj. Z tego względu sezon narciarski rozpoczął się z opóźnieniem, a warunki do zjazdów nie zawsze są idealne. Trudno się więc dziwić miłośnikom białego szaleństwa, że starają się spędzić na stoku tyle czasu, ile tylko mogą. Również amatorzy snowboardu i nart biegowych próbują jak najlepiej wykorzystać dobrą pogodę. Często jednak bywa, że konsekwencją intensywnej jazdy są bóle mięśni, bóle stawów, zakwasy i ogólne zmęczenie, które zabiera całą satysfakcję z uprawiania sportu. Jak można się bronić przed tymi przykrymi dolegliwościami? Co zrobić, kiedy ból mięśni zniechęca nas do wyjścia na stok i do w ogóle do aktywności?

Ból mięśni i stawów po wysiłku? Można go uniknąć

Mamy już wymarzone kilka dni zimowego urlopu. Warunki do jazdy w naszej ulubionej stacji narciarskiej są perfekcyjne, ale niedługo spodziewana jest odwilż. W takiej sytuacji większość z nas biegnie na stok od razu po przyjeździe na miejsce. Potem krótka przerwa na obiad, a po niej- znowu szusowanie aż do wieczora. A na drugi dzień? Bolące stawy, bolące mięśnie i chęć spędzenia całego dnia w domu, nawet przy ładnej pogodzie i dobrych warunkach do jazdy. Czy zmęczenie i zakwasy zawsze muszą wiązać się z amatorskim uprawianiem sportu? Nie zawsze. Często ich przyczyną są różne zaniedbania, których można bardzo łatwo uniknąć. Wśród nich można wymienić przede wszystkim:

  • Unikanie rozgrzewki. Przed intensywnym wysiłkiem, takim jak narty czy snowboard niezbędne jest rozgrzanie tych mięśni i stawów, które najmocniej pracują w czasie tej aktywności. Rezygnacja z rozgrzewki nie zawsze musi skutkować kontuzją, ale zawsze prowadzi do szybkiego zmęczenia. Czasem dobrą rozgrzewką może być wybranie się do wyciągu na piechotę. Kiedy już dotrzemy na miejsce, kolejnym krokiem będą ćwiczenia na rozgrzanie mięśni ramion, tułowia i nóg oraz rozciągnięcie ścięgien. Najlepiej jest ćwiczyć aż do odczucia lekkiego potu. To oznacza, że organizm jest już gotowy na większy wysiłek.
  • Zbyt długi czas bez odpoczynku. Jeżeli chcemy przeznaczyć na aktywność fizyczną więcej, niż jeden dzień i czerpać z niej radość, musimy równomiernie rozłożyć siły na wszystkie dni. Duży wysiłek od razu pierwszego dnia z pewnością będzie przyczyną zmęczenia. Problemy z mięśniami i stawami mogą być dodatkowo pogłębione przez picie zbyt małej ilości płynów. Eksperci oceniają, że zmęczenie i odwodnienie organizmu znacznie zwiększają ryzyko kontuzji. Również wychodzenie na stok od razu po obfitym posiłku nie jest zbyt korzystne. Warto zrobić sobie przynajmniej pół godziny przerwy po obiedzie, zanim rozpocznie się popołudniową jazdę.
  • Jazdę w trudnych warunkach i poza wyznaczonymi szlakami. Jeżeli mamy już trochę doświadczenia na nartach lub snowboardzie, łatwa trasa przestaje być wyzwaniem. Szukamy wtedy wrażeń i emocji na trasach trudnych, a nawet poza nimi. Zanim jednak wjedziemy na szlak czerwony, czarny lub zaczniemy wyznaczać swoje własne drogi, warto zjechać przynajmniej raz szlakiem niebieskim. Niezbyt duży wysiłek na początek będzie dobrym przedłużeniem rozgrzewki i pozwoli naszemu organizmowi płynnie „wejść na wyższe obroty".

Maść rozgrzewająca - sposób na szybszy powrót do formy

Już w dawnych wiekach wiedziano, że masaż i rozgrzewanie mięśni po intensywnym wysiłku przyspieszają powrót do pełnej formy. Żołnierze legionów rzymskich mieli w zwyczaju smagać nogi świeżymi pokrzywami po wielokilometrowych marszach, aby pobudzić krążenie i dzięki temu szybko wyruszyć w dalszą drogę. Równie skuteczne w działaniu, a jednocześnie znacznie wygodniejsze w stosowaniu są maści rozgrzewające. Zawarte w nich składniki wywołują miejscowe przekrwienie skóry. Krążąca krew szybciej dostarcza do mięśni tlen i składniki odżywcze oraz usuwa z nich szkodliwe produkty przemiany materii. Dzięki temu ból mięśni i stawów staje się mniej dokuczliwy oraz ustępuje w krótszym czasie. Maść NeoCapsiderm zawiera w składzie wyciąg z pieprzowca (czyli ostrej papryki), kamforę oraz olejki eteryczne: terpentynowy i sosnowy. Tak dobrany zestaw składników sprawia, że NeoCapsiderm działa rozgrzewająco na stawy i rozluźniająco na mięśnie. Można go stosować przed wysiłkiem, jako środek energetyzujący i przygotowujący mięśnie do intensywnej pracy.

Maść NeoCapsiderm można również wykorzystać do masażu mięśni po wysiłku. Taki zabieg przeprowadzony wieczorem, po całym dniu spędzonym na sporcie i rekreacji z pewnością przyniesie ulgę bolącym mięśniom oraz pozwoli wstać rano z zapałem do nowych wyzwań. Skuteczność NeoCapsidermu została potwierdzona podczas badań, prowadzonych pod nadzorem lekarzy dermatologów, a liczne grono użytkowników przekonało się do jego zalet. NeoCapsiderm stosuje się kilka razy dziennie, delikatnie wmasowując go w skórę. Zaczerwienienie skóry, które pojawia się podczas stosowania maści jest efektem naturalnego wzrostu ukrwienia. NeoCapsidermu nie należy nakładać na otwarte rany, na uszkodzoną skórę oraz na błony śluzowe. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na któryś ze składników preparatu. Nie może być używany także przez dzieci do lat 7 oraz kobiety w ciąży.

Kiedy jeszcze można sięgać po NeoCapsiderm?

Ból stawów i mięśni przydarza się nie tylko sportowcom. Każdy intensywny wysiłek, czy to w pracy, czy podczas rekreacji może skutkować takimi dolegliwościami, jak: bóle szyi, kręgosłupa lub kolana. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nieczęsto podejmują aktywność fizyczną. Po NeoCapsiderm może sięgać każdy, kto odczuwa zmęczenie po wysiłku: sportowcy profesjonalni, amatorzy oraz osoby, które ciężko pracują fizycznie. Jego działanie rozluźniające mięśnie i relaksujące z pewnością pomoże szybko zregenerować siły.

Na dolegliwości bólowe stawów i mięśni narażone są także osoby w wieku senioralnym. Wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze: ich układ mięśniowy jest słabszy, niż u osób w sile wieku, dlatego seniorzy męczą się szybciej i potrzebują więcej czasu na odpoczynek. Po drugie: są one bardziej narażone na wystąpienie chorób, w których przebiegu występuje zwyrodnienie stawów. Przykładem może być reumatoidalne zapalenie stawów, które często łączy się z bólem w nadgarstkach, łokciach lub stawach palców. W licznych przypadkach dolegliwości bólowych u osób starszych ulgę przynosi terapia ciepłem. NeoCapsiderm z powodzeniem może łagodzić ból stawów, ponieważ działa rozgrzewająco.

Dowiedz się więcej o maści NeoCapsiderm >>

Bóle mięśni i stawów - porady

Bóle stawów i mięśni - przyczyny, profilaktyka i leczenie

Dolegliwości tego typu mogą dotyczyć wielu dorosłych ludzi. Należy wiedzieć, że nie wszystkie przypadki bólu mięśni i stawów można traktować jednakowo. Przyczyny bólu stawów mogą być różne u osób w...

czytaj całość

Co można zrobić, żeby bolące stawy nie popsuły nam urlopu na narciarskim stoku?

W tym roku prawdziwa zima, taka ze śniegiem i mrozem zawitała do nas znacznie później, niż zazwyczaj. Z tego względu sezon narciarski rozpoczął się z opóźnieniem, a warunki do zjazdów...

czytaj całość

Ból stawów - maści rozgrzewające na bolące stawy

Coraz więcej osób cierpi z powodu bólu stawów. Jest to między innymi efekt obciążenia stawów, zbyt intensywną i długotrwałą pracą. Długie siedzenie, stanie, podnoszenie ciężarów nie może pozostać bez wpływu...

czytaj całość

Czy naturalne leki mogą zwalczyć bóle stawów i mięśni?

Bóle pleców, stawów czy mięśni to dolegliwości, które czasem bardzo mocno dają się we znaki. Ich konsekwencją mogą być problemy z poruszaniem czy wykonywaniem prostych czynności. Przyczyny bólu mogą być...

czytaj całość