Substancje czynne:
100 g żelu zawiera: wyciąg gęsty z: koszyczka rumianku, koszyczka nagietka, liścia podbiału, kory dębu, liścia szałwii, ziela tymianku (Extractum spissum (6-12:1) ex: Matricariae anthodio 2,0 cz., Calendulae anthodio 0,5 cz., Farfarae folio 1,4 cz., Quercus cortice 3,0 cz., Salviae folio 2,0 cz., Thymi herba 1,0 cz. (ekstrahenty: metanol 90 % [v/v], woda) - 10,0 g; alantoinę (Allantoinum) - 0,1 g; olejek eteryczny rumiankowy (Matricariae aetheroleum) - 0,3 g; olejek eteryczny miętowy (Menthae piperitae aetheroleum) - 0,3 g.
Substancje pomocnicze: lidokainy chlorowodorek, sodu benzoesan E211, karbomer, sodu wodorotlenek, bronopol, etylu parahydroksybenzoesan E214, woda oczyszczona.
Wskazania do stosowania:
Powierzchniowo jako środek ściągający, przeciwzapalny i przeciwbakteryjny oraz miejscowo znieczulający, przyspieszający ziarninowanie i gojenie się ran. Lek do stosowania miejscowego na błony śluzowe jamy ustnej jako tradycyjnie stosowany środek wspomagający w leczeniu chorób przyzębia oraz stanach zapalnych jamy ustnej (np. odleżyny po protezach zębowych). W stanach po zabiegach chirurgicznych na przyzębiu można stosować produkt wyłącznie ze wskazań lekarza stomatologa. Mucosit przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na środki miejscowo znieczulające lub inne składniki leku. Osoby z alergią na pyłki brzozy lub na seler mogą posiadać nadwrażliwość krzyżową na tymianek. Nie należy stosować także produktu w przypadku, gdy stwierdzono nadwrażliwość na rośliny z rodziny Asteraceae np. rumianek lub Lamiaceae.
Podmiot odpowiedzialny:
Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. w Poznaniu
Dostępne opakowania:
15 g
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceuta, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Porady
Problemy w jamie ustnej - ból i zapalenie dziąseł.
Zastanawiasz się, czy ciebie także mogą dotyczyć problemy jamy ustnej? Aby to stwierdzić, powinieneś odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań dotyczących stanu zdrowia twojego uzębienia i możliwych problemów z nim związanych.Więcej…
Ziołowe sposoby jak dbać o jamę ustną
Nasze samopoczucie ma duży wpływ na co robimy i jak się zachowujemy. Gdy czujemy się dobrze każda wykonywana praca idzie jak z płatka. Jednak czasem wystarczy drobna dolegliwość, która z najprostszych czynności tworzy wyzwania nie do pokonania. Tak bywa wWięcej…
Składniki
-
Dąb szypułkowy | Quercus robur, Quercus pedunculata
Dąb szypułkowy jest gatunkiem, który razem z dębem bezszypułkowym (Quercus sessilis),
Więcej… -
Nagietek lekarski | Calendula officinalis
Nagietek lekarski jest rośliną o wyglądzie i działaniu leczniczym bardzo zbliżonych
Więcej… -
Rumianek pospolity | Chamomilla recutita, Matricaria chamomilla
Rumianek pospolity jest gatunkiem, który posiada wielu
Więcej… -
Szałwia lekarska | Salvia officinalis
Szałwia lekarska to gatunek rośliny z rodziny Wargowatych. O jej wykorzystaniu
Więcej… -
Tymianek pospolity | Thymus vulgaris
Tymianek pospolity, inaczej macierzanka tymianek, tymianek właściwy, czy po prostu tymianek,
Więcej…