Artykuły

Artykuły, z których skorzystają nie tylko pacjenci, ale także farmaceuci chcący zgłębić lub utrwalić wiedzę na temat ziół.

08.06.2021

UROSEPT – powiedz STOP infekcji pęcherza

Wiele Polek zmaga się z nawracającymi infekcjami układu moczowego. Kiepskie samopoczucie i uciążliwe objawy uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Bohaterki nowej kampanii Uroseptu mówią STOP infekcji pęcherza, by planować, działać i móc cieszyć się życiem bez ograniczeń! Dołącz do nich!

STOP infekcji pęcherza – zwalczaj naturalnie i skutecznie

Nieprzyjemne objawy, spadek formy i wciąż nawracające infekcje – to codzienność dla kobiet, które zmagają się z infekcjami układu moczowego. Czynników ryzyka rozwoju tej dolegliwości jest dużo, a wielu z nich trudno uniknąć. Wystarczy nieodpowiednia bielizna, wychłodzenie organizmu, wizyta na basenie czy siedzenie na zimnej powierzchni, by już w niedługim czasie pojawił się ból, pieczenie i przymus częstych wizyt w toalecie.

Także kobieca anatomia sprzyja infekcjom pęcherza moczowego, a sama choroba często pozostaje tematem tabu. Ta dolegliwość, choć uciążliwa, jednak możliwa do wyleczenia. I co najważniejsze, można jej zapobiegać! W jaki sposób? Naturalny i skuteczny, o czym od 37 lat wiedzą nasze mamy i babcie. W najnowszej kampanii Uroseptu bohaterki opowiadają jak pozbyć się skutecznie nawracających infekcji pęcherza moczowego i cieszyć się życiem na co dzień bez żadnych ograniczeń!

Urosept działa naturalnie i skutecznie oraz kompleksowo zapobiega nawrotom infekcji.

Dołącz do grona kobiet, które chcą cieszyć się życiem bez ograniczeń!

Przyłącz się do akcji: STOP infekcji pęcherza>>
https://www.urosept.pl/stop-infekcji-pecherza 

Naturalnie skuteczny lek na infekcje pęcherza moczowego

Urosept (https://www.herbapol.poznan.pl/pl/produkty/urosept) to lek bez recepty, zawierający szereg roślinnych substancji aktywnych. Składniki w nim zawarte wykazują działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Urosept jest produktem roślinnym o łagodnym działaniu moczopędnym, opartym na substancjach pozyskanych z ziół. Zawiera:

  • wyciąg z liści brzozy – działa moczopędnie, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie
  • wyciąg z korzenia pietruszki - o właściwościach rozkurczających
  • wyciąg z naowocni fasoli – działa moczopędnie, pomaga w infekcjach dróg moczowych, przy kamicy i przy problemach z oddawaniem moczu
  • wyciąg z ziela rumianku – łagodzi stany zapalne, działa rozkurczowo i moczopędnie, hamuje rozwój bakterii i wirusów
  • wyciąg z liści borówki brusznicy – o właściwościach odkażających i moczopędnych.

Synergia działania wyselekcjonowanych wyciągów roślinnych sprawia, że Urosept działa kompleksowo w zakażeniach układu moczowego i łagodzi uciążliwe objawy. Co więcej, można go stosować tak długo, jak jest to konieczne. Działa odkażająco, rozkurczowo oraz ogranicza rozwój bakterii w układzie moczowym. Przez co nie tylko wspomaga leczenie infekcji pęcherza moczowego, ale także pobiega pojawieniu się ich w przyszłości.

Leczenie i profilaktyka – działaj już przy pierwszych objawach

Szerokie spektrum działania składników Uroseptu sprawia, że stosuje się go nie tylko w przebiegu zakażeń układu moczowego i przy kamicy nerkowej, ale także już przy pierwszych objawach infekcji pęcherza by zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.

Każda kobieta, która zmaga się z nawracającymi zakażeniami, doskonale zna pierwsze objawy zapalenia pęcherza. Ból, pieczenie, osłabienie, czasem stan podgorączkowy, przymus częstych wizyt w toalecie – temu można zapobiec. Trzeba działać naturalnie skutecznie i sięgnąć po lek o kompleksowym działaniu.

Co więcej, Urosept można stosować również po zakończeniu kuracji innymi lekami, co pomoże uchronić przed rozwojem zakażenia w sytuacji, gdy organizm jest osłabiony i podatny na infekcje. To tym bardziej ważne, gdy kobieta jest w grupie ryzyka i zmaga się z częstymi nawracającymi dolegliwościami ze strony układu moczowego.

Urosept można stosować przez dłuższy czas, zarówno podczas leczenia innymi lekami, by wzmocnić kurację, jak i po zakończeniu terapii. Polki sięgają po ten lek dostępny w aptece bez recepty także w ramach profilaktyki zakażeń pęcherza. Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku stosowania wszystkich innych leków, także zażywanie Uroseptu warto skonsultować z lekarzem.

Urosept – lek nr 1 dla pacjentów w Polsce*

Czy wiesz, że lek dostępny bez recepty Urosept to preparat zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn? Jest zalecany do stosowania pomocniczo nie tylko w zakażeniach układu moczowego, ale także w kamicy dróg moczowych. Oprócz wyciągów roślinnych Urosept zawiera cytryniany sodu i potasu, które zapobiegają strącaniu się kamieni szczawianowo-wapniowych. Jest to wyjątkowo pomocne przy kamicy nerkowej.

Nie tylko przeciwzapalny i przeciwdrobnoustrojowy - Urosept jest lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Składniki leku powodują wypłukiwanie z pęcherza ponownie gromadzących się bakterii, które mogą doprowadzić do nawrotu choroby i kolejnego zapalenia pęcherza.

Badania IQVIA, światowego lidera w zakresie zaawansowanej analizy i wiedzy specjalistycznej, potwierdzają, że Urosept jest lekiem nr 1 dla Pacjentów w Polsce*. To pokazuje, że marka, której zaufali Pacjenci ponad 30 lat temu, nadal pozostaje liderem rynku w swojej kategorii*.

Dowiedz się więcej na Urosept.pl >>  https://www.urosept.pl 

*Lider Rynku w sprzedaży ilościowej do pacjentów na podstawie IQVIA Pharmascope Poland, sellout units, YTD\06\2020, 12C1 URINARY SYSTEM CONDISTIONS, dotyczy Urosept TAB 60. Źródło: Internal calculations via IQVIA database: Poland Pharmascope YTD/06/2020, Units © 2020. IQVIA and its affiliates.

UROSEPT®  tabletka drażowana. Produkt złożony. Wskazania do stosowania: Urosept jest lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A.  ul. Towarowa 47/51 61-896 Poznań

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Poznaj

Nasze marki

SylimarolUroseptAlaxEssylimarMucositFlexiderm