O firmie

Jesteśmy przekonani, że solidne wartości są podstawą dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa.

W KILKU SŁOWACH

O nas, naturalnie

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol należą do jednych z najstarszych i najbardziej cenionych przedsiębiorstw zielarskich w Polsce. Od lat produkujemy najwyższej jakości produkty lecznicze, suplementy diety i kosmetyki, ciesząc się wysokim zaufaniem klientów.  

Wyznaczamy trendy i inspirujemy do wspólnego działania na rzecz zdrowego trybu życia. Naturalność, bezpieczeństwo i zaufanie to jedne z naszych wartości, dzięki którym łączymy wieloletnią tradycję z nowoczesnością. Odpowiadając na potrzeby pacjentów i wyzwania współczesnej medycyny nieustannie doskonalimy swoją wiedzę i umiejętności prowadząc działalność badawczo-​rozwojową oraz podnosząc kwalifikacje naszych pracowników.

Wszystko po to, by z pomocą natury tworzyć niepowtarzalne produkty ziołowe, naturalnie sprzyjające zdrowiu pacjentów. Bo zdrowie jest dla nas najważniejsze!

Na przestrzeni lat

Historia Herbapolu Poznań

1869

Farmaceuta Roman Barcikowski zakłada w Poznaniu przy dzisiejszej ulicy Paderewskiego drogerię. Działalność szybko się rozwija. Powstają kolejne drogerie, a następnie hurtownie artykułów aptecznych i drogeryjnych.

1901

Firma przenosi się na nowo zakupiony teren pomiędzy dzisiejszymi ulicami Towarową i Składową.

1919

Firma zostaje przekształcona w spółkę akcyjną "R. Barcikowski". Do hurtowni dodany zostaje dział produkcji chemiczno-farmaceutycznej.

1919 - 1939

"R. Barcikowski" staje się najpoważniejszym zakładem farmaceutycznym w Wielkopolsce i jednym z 10 największych w kraju.

Rozwija się eksport ziół. Od 1932 r. produkty firmy sprzedawane są pod marką ERBE. Firma wystawia się na międzynardowych targach w Paryżu i Liege (Złoty Medal, Grand Prix) oraz Nowym Jorku.

1945 -1950

Do roku 1950 firma działa jako zakład prywatny, a jej obroty stopniowo wzrastają - w latach 1946-49 aż dwuipółkrotnie.

1952 -1961

Pojawiają się pierwsze dwa z najbardziej dziś znanych produktów firmy - syrop przeciwkaszlowy Tussipect oraz drażetki przeciw zaparciom Alax.

1961 - 1994

Powstają Poznańskie Zakłady Zielarskie "Herbapol".

W ciągu następnych dwudziestu lat pojawiają się m. in. tak znane specyfiki, jak Neo-Capsiderm. W latach 1980-1990 powstają m. in. Urosept, Poldanen, Arcalen, Mucosit, Rutoven i Sylimarol.

1994

PZZ Herbapol zyskuje obecną formę pracowniczej spółki akcyjnej.

2019

Firma świętuje 150-lecie istnienia.

Razem

Od 150 lat

W tym roku obchodzimy jubileusz 150-lecia istnienia Poznańskich Zakładów Zielarskich "Herbapol". 150 lat temu, w 1869 roku, Roman Barcikowski otworzył w Poznańskim Bazarze drogerię. Jego biznes bardzo szybko się rozrósł, zostały otwarte kolejne drogerie, hurtownia, skup ziół oraz fabryka chemiczno-farmaceutyczna. Od XIX wieku wiele się zmieniło, nie zmieniła się jednak pasja, profesjonalizm i nasze zaangażowanie. Jesteśmy dumni z tak bogatej historii i cieszymy się, że od 150 lat gościmy w Waszych domach.

Herbapol Poznań

Po godzinach

Nasi pracownicy to przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy wspólnie podejmują szereg inicjatyw. Lubimy razem spędzać czas, nie tylko na firmowych integracjach, ale także po godzinach. Nasza drużyna piłkarska, nie tylko zawzięcie trenuje i dba o swoje zdrowie, ale także wspiera tych, którzy o swoje zdrowie walczą. Piłkarze Herbapolu Poznań brali już udział w charytatywnym turnieju piłkarskim wspierającym Fundację "Rak Off". Co roku też pracownicy angażując się w akcję "Szlachetnej Paczki", pomagają rodzinom, które tego wsparcia potrzebują. Wierzmy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, a dobre relacje to podstawa budowania dobrego miejsca pracy.

Poznaj

Nasze marki

SylimarolUroseptAlaxEssylimarMucositFlexiderm