Przyjemność jedzenia, komfort odchudzania

Oczyszczanie organizmuOdchudzanie

Masz mocne postanowienie zrzucenia kilku kilogramów, by latem bez kompleksów założyć strój kąpielowy. Zastanawiasz się, jaką dietę wybrać – kapuścianą, paleo, dr Dąbrowskiej, a może ketogeniczną? My proponujemy Ci dietę DASH, która od wielu lat utrzymuje się na 1. miejscu w rankingu najzdrowszych i najskuteczniejszych diet.

Po oczyszczeniu organizmu i uwolnieniu toksyn czas na kolejny krok – dietę. Co roku media informują o nowych cudownych dietach, dzięki którym celebryci czy politycy w krótkim czasie schudli nawet kilkanaście kilogramów. Niestety diety te są często niekorzystne dla zdrowia. Monitoringiem i cenzorowaniem tego rynku zajmuje się m.in. Brytyjskie Stowarzyszenie Dietetyków. Raz w roku na stronach stowarzyszenia znajdziemy ranking najgorszych diet celebrytów.

W TOP 5 2019 znalazły się: dieta zgodna z grupą krwi, picie własnego moczu (to nie żart!), picie oczyszczających herbatek i kaw, stosowanie saszetek z glukomannanem oraz picie wody alkalicznej. Nie dajcie się oszukać, wiele restrykcyjnych diet powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu, problemy z płodnością i efekt jo-jo.

Plan żywienia DASH

DASH (ang. Dietary approaches to stop hypertension) oznacza plan żywieniowy chroniący przed nadciśnieniem. Dieta oprócz tego, że pozwala skutecznie redukować kilogramy, pomaga walczyć z plagą nadciśnienia i zapewnia różnorodność smaków. Aby zacząć ją stosować, musisz ustalić CPM, czyli ilość kalorii, jakiej potrzebuje Twój organizm. Na podstawie CPM ustalasz docelową wartość diety redukcyjnej.

Jak to zrobić?

Tu z pomocą przychodzi nam darmowy portal stworzony przez dietetyków z Narodowego Funduszu Zdrowia na stronie www.diety.nfz.gov.pl.

Po rejestracji i zalogowaniu podajesz wiek, wagę, wzrost i stopień aktywności, a kalkulator oblicza Twoje zapotrzebowanie na kalorie. Następnie wybierasz rodzaj diety: 1200, 1500 lub 1800 kcal i dostajesz gotowy urozmaicony jadłospis na 14 dni. Możesz też wydrukować sobie listę zakupów, wykreślając produkty, które masz już w lodówce.

Poznaj

Nasze marki

SylimarolUroseptFlexidermEssylimar