Hemoroidy - jak sobie z nimi radzić?

Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna, stres, zaparcia, nadmiar kawy i herbaty, picie zbyt małej ilości płynów sprawiają, że to problem dotyczący często także młodych kobiet. Ryzyko ich rozwoju znacznie zwiększa się w okresie ciąży i po porodzie. Jak im zapobiegać?

Przyczyn hemoroidów jest wiele. Choroba ta powstaje w wyniku zależności genetycznych lub środowiskowych, jak np. niewłaściwa dieta prowadząca do zaparć lub biegunek, nadmierny wysiłek fi zyczny czy siedzący tryb życia. Objawy choroby hemoroidalnej to przede wszystkim swędzenie, ból, uczucie dyskomfortu i wrażenie niecałkowitego wypróżnienia po wizycie w toalecie, a niekiedy krew widoczna na papierze toaletowym.

Od czego zacząć leczenie hemoroidów?

Najlepiej jest rozpocząć leczenie już przy pierwszych objawach. Zmiana diety (sprawdź przepisy na ostatniej stronie), by uniknąć zaparć i wysiłku w \ toalecie oraz wprowadzenie regularnych ćwiczeń jest pierwszym krokiem do odzyskania komfortu. Warto również sięgnąć po preparaty z wyciągiem z kasztanowca, który ma właściwości ściągające i przeciwzapalne, i lidokainą, która miejscowo przyniesie ulgę w bólu. Należy jednak pamiętać, aby leczenie hemoroidów w ciąży i po porodzie skonsultować z lekarzem specjalistą lub położną.

Poznaj

Nasze marki

SylimarolUroseptAlaxEssylimarMucositFlexiderm